Dzień Ziemi - konkurs

   Dzień Ziemi lub też Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Wiele krajów obchodzi Dzień Ziemi zgodnie z proklamacją ONZ w dniu równonocy wiosennej, która przypada 20 lub 21 marca. Dodatkowo ONZ wyznaczyło datę 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Jest to dobra doskonałą okazja na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.

   W związku z tym wydarzeniem, ogłaszamy konkurs dla klas 4-6 na plakat pt. "Jak dbać o ziemię?". Plakat na formacie A3 ma być wykonany dowolną metodą TECHNICZNĄ z wykorzystaniem różnych materiałów nadających się do przyklejenia np. bibuła, gazeta, kolorowy papier, plastelina, kasza, ryż, guziki, cekiny itp. Plakaty należy składać do końca marca w szkole budynku B.

ziemia