Finał konkursu plastycznego

Miło nam ogłosić, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu plastycznego "Bohater literacki – mój autorytet" 2021

zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło nr 19 oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach.

Dominik Sikorski z klasy 2a uzyskał wyróżnienie za pracę Piloci Dywizjonu 303, a Wiktoria Pusz z klasy 3a III pracą Pies Elf  wywalczyła 3 miejsce.

Wśród 160 laureatów starszej grupy wiekowej znaleźli się także uczniowie naszej szkoły:

Michasia M. (VII c) zdobywczyni I miejsca - Pracę plastyczną wykonałam gwaszem, na papierze formatu A2. Do nałożenia farby  użyłam pędzli, a w przypadku nieba i wody – dłoni. Do stworzenia ilustracji zainspirowała mnie postać królewskiego zwiadowcy Halta O'Carrica. Pochodzi ona z jednej z moich ulubionych serii książek pt. "Zwiadowcy" autorstwa Johna Flanagana. Halt pomimo drobnej postury jest nadzwyczaj silny, zwinny i szybki. Odznacza się niezwykłą przenikliwością oraz przebiegłością, jest wspaniałym strategiem. Robi wrażenie człowieka zimnego i twardego, ale pod tą maską kryje się ogromne serce, szlachetność i oddanie, i właśnie te cechy Halta mnie najbardziej ujęły”.

Gabrysia S. (VI b) zdobywczyni II miejscaOryginalna czarno-biała praca przedstawia Violet Evergarden – główną bohaterką anime o tej samej nazwie. Jest ona byłym żołnierzem, która od dziecka była też sierotą; zaciągnęła się do armii Leidenschaftlich i walczyła na wojnie, gdzie traktowano ją jak broń ze względu na jej niezwykłe zdolności w walce.

 Uczniowie zdobyły piękne nagrody! Zachęcamy do obejrzenia relacji rozdania nagród: https://www.youtube.com/watch?v=MMv5STfEgtM  Jeszcze raz gorąco gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

finał konkursu         20210409_084725