III moduł projektu Czytam z klasą

Uczniowie klasy 2a, realizując ostatni moduł projektu czytelniczego Czytam z klasą, wybrali się w daleką podróż do Afryki z Kazimierzem Nowakiem.

Afryka Kazika wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Niezwykła podróż głównego bohatera, pełna przygód i trudów, stała się inspiracją do wielu ciekawych lekcji. Stworzyliśmy album ilustracji do lektury, omówiliśmy charakterystykę kontynentu afrykańskiego, zapoznaliśmy się z muzyką i kulturą czarnego lądu. Na zajęciach technicznych dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością, wykonując kolorowe afrykańskie maski.

Praca z Afryką Kazika stworzyła także okazję do nauki trudnej sztuki pisania tradycyjnego listu. Najpierw dzieci wcieliły się w rolę podróżnika i napisały list do jego żony i dzieci, a następnie w swoim imieniu podziękowały Kazikowi za opisanie swoich przeżyć.

Cykl lekcji z Afryką Kazika zakończyliśmy afrykańską ucztą. Podczas zajęć na świeżym powietrzu dzieci poznały smak m.in.  takich owoców jak:  melon, mango czy granat.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Czytam z klasą