Karta rowerowa

14 czerwca w naszej szkole odbyły się egzamin teoretyczny na Kartę Rowerową. Do sprawdzenia swoich wiadomości z ruchu drogowego zgłosiły się dzieci ze szkół SP 2, SP 4, SP 9 oraz nasi uczniowie. Część teoretyczna zawiera 25 pytań testowych jednokrotnego wyboru, które dotyczyły znajomości znaków, prawidłowego rozpoznawania pierwszeństwa na drodze czy udzielania pierwszej pomocy. Pozytywny wynik otrzymało 82 uczniów, na których czeka teraz egzamin praktyczny. Egzamin praktyczny odbędzie się 21 czerwca na Miasteczku Ruchu przy szkole LOGOS.  Podczas egzaminu praktycznego sprawdza się umiejętność skrętów w lewo i prawo, a także właściwe włączanie się do ruchu i reakcję na znaki oraz sygnały drogowe. Ważne jest też, aby uczeń posiadał sprawny rower.

Uczniom, którzy przeszli do dalszego etapu gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie :)

IMG_2021-06-15_09-19-36