Gotowi do lotu

Już po raz drugi w naszej szkole gościliśmy  pana Marka Szymańskiego, prezesa szczecińskiej fundacji „Kamienica 1”, który tym razem wspólnie z wolontariuszami przygotowali dla uczniów klasy trzeciej „e” i drugiej „c” zajęcia w ramach realizacji projektu „Gotowi do lotu”. Dzięki warsztatom uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób działa mini dron i jak go użytkować w sposób bezpieczny. Z materiałów recyklingowych wykonali lokalne atrakcje turystyczne oraz miejsca, w których znajdują się one, a następnie oglądali je z perspektywy mini drona. Było super! Dzieci zachwycone. Dziękujemy Panu Markowi i Pani Paulinie

Święto Niepodległości

Dnia 8.11.2019 r. odbył się  apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski o godzinie 11.11 „Mazurek Dąbrowskiego” rozbrzmiewał w budynku przy ul. Kościuszki 11 oraz w budynku przy ul.Staszica17,gdzie również odbywał się apel. Hymn śpiewali wszyscy uczniowie od klas pierwszych aż po ósme razem z pracownikami szkoły, nauczycielami i dyrekcją.

Następnie uczennice klas 8.przedstawiły wydarzenia tamtych lat:

„Obchodzimy dziś niezwykła uroczystość 101 lat temu  Polska po 123 latach niewoli wyzwoliła się spod jarzma zaborców: Rosji, Prus, Austrii. Przez ponad wiek kraj nie istniał na mapie.  Żył jednak naród i jego kultura.

Wybuchła I wojna światowa, oczekiwana w Polsce od dawna. Pięć wielkich mocarstw europejskich gotowało swój oręż do walki, a wśród nich zaborcy Polski: Rosja, Prusy i Austria pilnowały wspólnie głazu nad grobem Polski. Stanęły teraz po dwóch stronach barykady .

Rok 1918 – wielka radość. Koniec wojny. Klęski wojenne spowodowały upadek Austrii i Niemiec. W dniu 11 listopada 1918 roku w Lublinie powstał pierwszy rząd niepodległej Polski. Polska powróciła na mapę Europy jako niepodległe państwo. „

Wiadomości o historii naszego Kraju przeplatane były poezją  „Ojczyzna” Pawła Orzechowskiego oraz pieśniami patriotycznymi: ”Myślę o Tobie dobrze”, „Piechota” w pięknym wykonaniu klasy 6b,przygotowanej do śpiewu przez p.Bernadetę Wentę.

Apel przygotowali nauczyciele: p.T.Filipiak ,p.Ewa Saczkow, p.A.Bartczak.

Mamy to! Dwa projekty z Budżetu Obywatelskiego są nasze

Po raz kolejny udało się nam zdobyć dwa projekty z Budżetu Obywatelskiego. Na konferencji prasowej zorganizowanej we wtorek,  5 listopada, w Urzędzie Miasta, Prezydent Janusz Żmurkiewicz ogłosił wyniki VI edycji Budżetu Obywatelskiego 2020. Miło nam poinformować, że oba złożone przez naszą Szkołę projekty uzyskały akceptację. W kategorii projektów inwestycyjnych dofinansowanie otrzymała Pracownia Artystyczna, która zostanie zorganizowana w budynku B przy ul. Kościuszki 11 natomiast w kategorii tzw. projektów miękkich – projekt „Teatr uczy, bawi i rozwija”. Łączna wartość obu projektów to prawie 170.000zł.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy oddając swój głos na nasze projekty przyczynili się do tego sukcesu.

Konkurs Każdy może świętym być

W środę, 30.10.2019r. z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej nr 6 w sali gimnastycznej budynku A miał miejsce konkurs zatytułowany: Każdy może świętym być. Uczestnicy – uczniowie klas: II-VI – mieli za zadanie przebrać się za wybranego przez siebie świętego i krótko zaprezentować tę postać przed jury, nauczycielami oraz swoimi koleżankami i kolegami. Naszym małym świętym nie zabrakło pomysłowości w przygotowaniu strojów oraz odwagi w wystąpieniu na forum. Nie tylko zapoznali nas z żywotami świętych i zapewnili dobrą zabawę, ale przede wszystkim zachęcili nas do kroczenia drogą świętości prosto do… nieba! Zdobywcom czołowych miejsc oraz wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje!

UWAGA!

ZMIANA TERMINU ZEBRAŃ DLA KLAS 6B I 6C

Z uwagi na nieobecność wychowawców zebrania dla klas 6B i 6C odbędą się w przyszłym tygodniu tj.:

6B we wtorek 12.11. o godz. 17:00 w sali 30

6C w środę 13.11. o godz. 17:00 w sali 32