Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami odbędą się 11 maja 2021r (klasy I-IV) oraz 12 maja 2021r (klasy V-VIII), poprzez platformę TEAMS o godzinie 17.00

Pamiętamy...

Dnia 3 maja br. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli historii Pana Roberta Srzedzińskiego oraz Pana Tomasza Filipiaka złożyli kwiaty pod Pomnikiem "Bohaterom Walki o Niepodległość" na Placu Słowiańskim. W ten sposób upamiętnili 230-tą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-ego Maja, pierwszej w Europie, drugiej na świecie.

Hybrydowe nauczanie

Od 26 kwietnia do szkoły na naukę stacjonarną wracają pierwsze klasy do budynku A oraz trzecie klasy do budynku B. Klasy drugie pozostają na nauce zdalnej z domu.

Akcja Żonkile –„Łączy nas pamięć"

Akcja Żonkile to projekt społeczno-edukacyjny przypominający o powstaniu w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. Akcję organizuje corocznie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Tak było i w tym roku, w 78. rocznicę tych tragicznych wydarzeń.

Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w projekcie Muzeum POLIN. Poznali historię warszawskiej społeczności żydowskiej oraz obejrzeli  film "Muranów - Dzielnica Północna" w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie i jej mieszkańców.

Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów – częstobyły to właśnie żonkile.