Złożenie kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej”

71 lat temu dnia 8 maja 1945 r. w Berlinie podpisano akt kapitulacji III Rzeszy, zakończyła się druga wojna światowa. Dnia 8 maja 2016 r. delegacja uczniów z naszej szkoły, z klasy I a: Martynka K., Jula R. oraz Nikoś G. uczestniczyła w miejskiej uroczystości z okazji 71 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Dzieci złożyły wiązankę kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej” na Placu Słowiańskim. Uczniowie mieli też okazję wysłuchać utworów granych przez orkiestrę wojskową oraz zobaczyć kompanię honorową 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

Konkurs ekologiczny

ZOBACZ ZDJĘCIA

28 kwietnia odbył się konkurs ekologiczny, do którego przystąpiły klasy drugie. Uczestnicy zmagali się ze zróżnicowanymi konkurencjami m.in. pytania ekologiczne, praca plastyczna z odpadów, pokaz mody ekologicznej, ćwiczenia praktyczne w segregacji śmieci, konkurencje sportowe, krzyżówki i rebusy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani wicedyrektor Sylwia Szostak, pan leśniczy Emiliusz Czerwiński oraz pani pedagog Halina Smotrzyk.

Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z ekologicznymi zmaganiami, a o wygranej zadecydowała dogrywka:
I miejsce zajęła klasa 2 f
II miejsce zajęła klasa 2 a
III miejsce zajęła klasa 2e

Klasy, które poradziły sobie najlepiej otrzymały nagrody, natomiast pozostałe otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz słodkie upominki.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! 

Koncertowanie w Państwowej Szkole Muzycznej

ZOBACZ ZDJĘCIA

W dniu 29 kwietnia uczniowie klas I-III gościli w PSM I st w Świnoujściu. Wysłuchali koncertu muzyki wokalnej przygotowanego przez panią Elżbietę Naklicką. W programie znalazły się utwory z różnych epok – od renesansu po współczesność, różnych krajów – od Polski po Brazylię. Wykonawcami byli uczniowie szkoły muzycznej, chórzyści chóru LOGOS oraz zespołu wokalnego DIN-DON.Można było posłuchać śpiewu prezentowanego w różnych obsadach wykonawczych – od 30 osobowego chóru dziecięcego, przez kwartet wokalny, duet, aż do śpiewu solo.

 

Koncert  odbył się w ramach współpracy oraz promowania działalności szkoły muzycznej i miał na celu zachęcenie dzieci do podjęcia nauki muzyki.

Read more: Koncertowanie w Państwowej Szkole Muzycznej

Konkurs języka angielskiego

ZOBACZ ZDJĘCIA

Już czwarty raz nasza szkoła była gospodarzem powiatowego konkursu języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament dla uczniów kl II-III. Konkurs odbył się w czwartek 28 kwietnia. Został zorganizowany i przeprowadzony przez anglistki naszej szkoły we współpracy z Wydawnictwem Macmillan.

 W tym roku gościliśmy 23 uczniów wraz ze swoimi opiekunkami z SP1, SP 4, SP 6 oraz STSG.   

Uczniowie rozwiązywali zadania testowe w kategorii klas drugich i klas trzecich. Testtrwał 45 minut. Po sprawdzeniu wyłoniono następujących laureatów:

 

w kategorii klas drugich:

Read more: Konkurs języka angielskiego

Sukcesy w konkursie plastycznym "Wiosna zaczyna się w lesie"

29 kwietnia 2016r., na terenie O.W. „Darz Bór” w Międzyzdrojach odbyło się podsumowanie konkursu „Wiosna zaczyna się w lesie”, zorganizowanego przez Nadleśnictwo Międzyzdroje. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół z terenu powiatu kamieńskiego i świnoujskiego.

Konkurs miał na celu rozwinięcie wrażliwości dzieci i młodzieży na piękno budzącej się do życia przyrody w lesie, wczesną wiosną.

Utalentowani plastycznie uczniowie klas I-VI,  godnie reprezentowali naszą szkołę.

Spośród 200 nadesłanych prac, jury wybrało najlepsze i przyznało następujące miejsca:

W kategorii: Szkoła Podstawowa, Klasy I - III

 

III miejsce Piotr Ceroń 

Wyróżnienie:

Read more: Sukcesy w konkursie plastycznym "Wiosna zaczyna się w lesie"