Mały Konkurs Recytatorski

Miło nam poinformować, że do finału wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w Szczecinie, zakwalifikowały się uczennice z naszej szkoły.
Są to: Lena Borkowska z kl. 3 b, Alicja Wiśniewska z kl. 2 c oraz Natalia Smolińska z kl. 1 b.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na finale wojewódzkim!

<20210315_140309

Światowy Dzień Osób z zespołem Downa

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z zespołem Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Data 21 marca nie jest przypadkowa. Zespół Downa polega bowiem na tym, że w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch mają trzy chromosomy.

Wspierając to wydarzenie uczniowie naszej szkoły założyli tego dnia skarpetki nie do pary jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Oddział przedszkolny i klasy 1-3 przygotowały plakaty na konkurs „Dzień kolorowej skarpetki” organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świnoujściu – wysyłając w ten sposób sygnał, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.

Pamiętajmy: że bycie "innym niż inni" nie oznacza niczego złego.

IMG_0817

Międzynarodowy projekt edukacyjny „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”

Klasa 2a przystąpiła w roku szkolnym 2020/2021 do Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”.

Podczas zajęć rozwijających kompetencje czytelnicze uczniowie poznali nowe lektury, sukcesywnie uzupełniali lekturniki, stworzyli kreatywne portrety głównych bohaterów oraz plakaty zachęcające do czytania. Ponadto dzieci podjęły z dużym zaangażowaniem „Ekowyzwanie” i stworzyły „ekologiczne drzewko”.

Wkrótce relacja z realizacji kolejnych modułów.

Lekturki

Smaczna Europa

W ramach współpracy z Fundacją Honor Pomagania Dzieciom uczniowie naszej szkoły z klas I-III uczestniczyli w konkursie plastycznym „Smaczna Europa”. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do poznania potraw regionalnych charakterystycznych dla państw Unii Europejskiej, promocja zdrowego żywienia, poszerzenie wiedzy na temat UE oraz rozwój umiejętności plastycznych. Uczniowie wykonali wspaniałe plakaty, gratulujemy. 

Odśnieżamy stare książki

W ramach akcji bookcrossingowej „Odśnieżamy stare książki” na terenie naszej szkoły ruszył projekt z zakresu popularyzacji czytelnictwa. Uczniowie klas 0-III przynosili do szkoły książki, którymi podzielić się chcą z innymi kolegami. 

Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki. W naszej szkole powstały trzy klasowe biblioteczki z których korzystać będą mogły wszystkie dzieci. Wystarczy przyjść z nauczycielem, wybrać książkę i czytać.

 Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, gdyż finalnie zebraliśmy 624 książki, z których część trafiła do Przedszkola Miejskiego nr 3 „Pod Żaglami”.   

20210308_100039