Liga biegowa

Liga Biegowa na stałe wpisała się w sportowy kalendarz naszego miasta. Inauguracja II edycji odbyła się w dniu 17 listopada 2019 r.  na Stadionie Miejskim w Świnoujściu.

Zasadniczym celem cyklu imprez dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jest propagowanie lekkoatletyki wśród najmłodszych i wyławianie talentów. Poprzez bezpośrednią rywalizację między sobą, młodzi adepci lekkoatletyki przeżywają miłe emocje, a przy okazji uczą się zamiłowania do sportu.

Read more: Liga biegowa

Czwartki lekkoatletyczne

Propagowanie lekkoatletyki wśród najmłodszych i wyłowienie talentów, to cel sportowego przedsięwzięcia „ Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych”, które skierowane jest do dzieci szkół podstawowych  z klas IV-VI.

Pomysłodawcą „Czwartków Lekkoatletycznych” jest Marian Woronin, rekordzista Polski w biegu na 100 metrów, mistrz Europy i wicemistrz olimpijski.

Młodzi lekkoatleci sprawdzają swoją szybkość i wytrzymałość w konkurencjach biegowych oraz rywalizują w rzucie piłeczką palantową, w skoku w dal i w skoku wzwyż.

Read more: Czwartki lekkoatletyczne

Drużynowe Zawody Pływackie

W dniu 22 lutego 2019 r. na Pływalni Miejskiej w Świnoujściu przy ulicy Żeromskiego 62 odbyły się międzyszkolne zawody w drużynowym pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, będące eliminacjami do Mistrzostw Województwa.

  Podczas zawodów zmagali się ze sobą uczniowie z czterech świnoujskich szkół: SP 1, SP 4, SP 6, Logos. Zawodnicy pokonywali własne słabości, poprawiali czasy i wypływali swoje życiówki.  Najmłodsi rocznik 2006 i młodsi rywalizowali na dystansie 50 m stylem klasyczny, stylem grzbietowym, stylem motylkowym, stylem dowolnym oraz w sztafecie 6 x 25m stylem dowolnym, zaś rocznik 2005-2003 na dystansach 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym, oraz w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym.

   Zawodnicy pływali seriami na czas, ich wyniki przeliczane były na punkty, których suma określała miejsce szkoły.

   Najlepsze wyniki Igrzysk Dzieci:

 

Read more: Drużynowe Zawody Pływackie

Zwycięstwo siatkarek

We wtorek, 08 stycznia 2019 r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” przy ulicy Piłsudskiego 9 odbyły się Mistrzostwa Świnoujścia w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci, rocznik 2006 i młodsi.

W zawodach wzięły udział trzy świnoujskie szkoły podstawowe.

Dziewczęta z Naszej szkoły, po zaciętej rywalizacji, zajęły I miejsce i otrzymały Puchar ufundowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”, a także uzyskały awans do udziału w rozgrywkach Regionu B województwa zachodniopomorskiego.

Drużyna w składzie:

Zuzanna Ziomko, Wiktoria Domagańśka, Oliwia Sokołoska, Jagoda Nowicka, Emila Grygowska, Julia Węgrzycka, Oliwia Wajs, Wiktoria Jankowska, Amelia Byś, Tacjana Lizik

Uczestnikom gratulujemy wyników oraz życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek.

Czwartki LA

Czwartki Lekkoatletyczne, to organizowana cyklicznie impreza skierowana do dzieci ze szkół podstawowych (w wieku 12,11,10 lat i młodsi). Uczestnicy startują w zawodach organizowanych w ramach sesji jesiennej i wiosennej oraz w finale miejskim.

                Pomysłodawcą „ Czwartków Lekkoatletycznych „ jest Marian Woronin, swego czasu najszybszy sprinter Europy, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem„ Sport Dzieci i Młodzieży” oraz Fundacją Polskiej Lekkiej Atletyki koordynuje ich przebieg w całej Polsce. Każdego roku honorowy patronat obejmuje Prezydent RP.

Dnia 19 września 2018 r. na Stadionie Miejskim w Świnoujściu odbyły się pierwsze zawody II edycji „ Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych”.

 wyspiarz_138 

 

Read more: Czwartki LA