Apel 3a

Dnia 8 listopada  w Szkole Podstawowej nr 6 w Budynku A o godz. 11:11 rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości .Wszyscy zebrani uczniowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w akcji ”Szkoła do hymnu”. Dzieci przepięknie zaśpiewały 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego prezentując przy tym godną postawę . Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Prowadzący uczniowie z klasy 3a przedstawili sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Apel przygotowała pani Dagmara Ceroń wraz z uczniami klasy 3a.

Dziękujemy Pani Marzenie Zając  za  wykonanie dekoracji patriotycznej !

Lekcja patriotyzmu w bibliotece szkolnej

Dnia 13 listopada 2019 w BIBLIOTECE SZKOLNEJ odbyła się LEKCJA PATRIOTYZMU dla klas pierwszych. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas: 1a, 1d, 1e wraz z wychowawcami.

Święto Niepodległości zostało uświetnione śpiewem, strojem, filmem i wierszem... Nasza uroczysta lekcja rozpoczęła się obejrzeniem filmów animowanych: „Kto ty jesteś?...”, „Animowana Historia Polski” oraz filmem biograficznym „Z albumu dziadka – Historia Józefa Piłsudskiego... „W trakcie trwania pierwszego filmu wraz z lektorem recytowaliśmy wiersz W. Bełzy  „Kto Ty jesteś ?”. Następnie czytane były fragmenty książek o tematyce patriotycznej i zadawane pytania związane z tematem. Razem z uczniami odśpiewaliśmy hymn, a na zakończenie uczniowie otrzymali dodatkowe zadania do wykonania w klasie...

Wieczernica patriotyczna

We wtorkowy wieczór 5 listopada uczniowie klasy 3a zaprosili rodziców na spotkanie patriotyczne. Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnie zaśpiewanego hymnu państwowego, a następnie dzieci przedstawiły trudne losy Polaków walczących o niepodległość. Wierszem opowiedziano jak ważna była dla Polaków walka słowem i pieśnią. Uczniowie w duchu młodzieńczego patriotyzmu śpiewali wraz z rodzicami patriotyczne piosenki, które w czasach niewoli dodawały Polakom siły . Na koniec wszyscy zebrani chwilą ciszy oddali hołd pamięci walczącym o niepodległą Polskę.

 

Nocka w szkole 3a

W czwartkowy wieczór 24 października uczniowie klasy 3a przyszli do szkoły aby zacieśnić więzy koleżeństwa. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od lekcji wychowawczej programu profilaktycznego „Alfred Radzi”, którego celem  jest uczenie dzieci jak zachowywać się w obliczu podstawowych zagrożeń, z którymi spotykają się w życiu - „Powiedz STOP i nie daj się chuliganom”. Poprzez humor i opowiadanie - Alfred, kukiełka wprowadził dzieci w świat różnych problemów, dając im proste rozwiązania i ostrzegł przed podejmowaniem zachowań ryzykownych. Po tej ważnej lekcji była chwila relaksu, tańczyliśmy w parach z balonami. To było bardzo śmieszne, gdy tańczyły nasze brzuszki, plecy lub nosy. Czekając na kolację i nocne zwiedzanie szkoły, udaliśmy się do sali gimnastycznej. Wszyscy ochoczo się bawili. Świetnym doświadczeniem było chodzenie na szczudłach oraz łowienie rybek.

Read more: Nocka w szkole 3a

Szkoła pamięta

Dnia 29 października uczniowie klasy 2c i 3a z wychowawcami  wzięli udział w akcji ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Dzieci wybrały się na cmentarz w celu odwiedzenia grobów osób zasłużonych  i zadbaniu o groby opuszczone. Po przekroczeniu bramy cmentarza zatrzymaliśmy się przy pomniku upamiętniającym zbrodnię katyńską- KATYŃ 1940 . Uczniowie wysłuchali krótkiej historii tragicznego wydarzenia. Zapaliliśmy znicz, oddaliśmy hołd ofiarom zbrodni, odmówiliśmy modlitwę i poszliśmy porządkować bezimienne groby. Przez cały czas pobytu na cmentarzu wśród dzieci panował spokój, zamyślenie  a nawet wzruszenie.