Konkurs recytatorski

28 lutego 2020r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Uczniowie klas I-III, będący zwycięzcami eliminacji na poziomie swojej klasy, przystąpili do rywalizacji o podium.

Jury wyłoniło następujących laureatów:

• Patrycję Tomaszczuk,
  • Lenę Borkowską,
  • Marcela Wąsika.

4 marca reprezentowali oni naszą szkołę w 65. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim ARA, który zorganizowano w Sali Kameralnej Miejskiego Domu Kultury.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Patrycja Tomaszczuk.  Otrzymała tym samym możliwość pokazania swoich umiejętności na scenie    Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Marcel Wąski zdobył natomiast wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs Pięknego Czytania

Jak co roku w klasach 1 - 3 organizowanych jest wiele konkursów. W czwartek 17.01.2020 odbył się jeden z nich międzyklasowy "Konkurs Pięknego Czytania" na poziomie klas drugich. W konkursie wzięło udział 15 osób po 3 osoby z klasy wybranych w konkursie wewnątrz klasowym. Każdy uczestnik konkursu miał przygotować fragment prozy wybrany przez siebie i wylosować drugi fragment wybrany przez komisję. Wszyscy uczniowie wykazali się doskonałą umiejętnością czytania, ale mistrz może być tylko jeden, którym została uczennica klasy 2 b Lena Borkowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Mistrz otrzyma swój dyplom na apelu podsumowującym I półrocze. Organizatorzy konkursu: Mariola Józiak, Barbara  Grel. Jury konkursu: Barbara Grel, Katarzyna Zięcina, Ilona Giza.

konkurs Pięknego Czytania

Wycieczka 1C i 3D

Dnia 6 grudnia odbyła się wycieczka mikołajkowa do Szczecina klasy 1C i 3D. W planie naszego wyjazdu znajdował się spektakl teatralny w teatrze "Gwitajcie" oraz wejście do parku trampolin "Fun Jump". Mikołajkowy dzień rozpoczął się dla nas bardzo wcześnie rano, gdyż zbiórkę mieliśmy przewidzianą na godzinę 6:20, także ciemną nocą ruszaliśmy do Szczecina. Mimo wczesnej pory wszyscy stawili się dzielnie na zbiórkę i w pełnym składzie ruszyliśmy naszym autokarem. W Szczecinie przywitała nas deszczowa pogoda, jednak szybko udaliśmy się do teatru, gdzie czekał na nas mikołajkowy spektakl. Obejrzeliśmy historię Mikołaja i jego reniferów, zaśpiewaliśmy razem świąteczne piosenki, a następnie Mikołaj wręczył wszystkim grzecznym dzieciom prezenty. Razem z prezentami ruszyliśmy dalej świętować Mikołajki, do parku trampolin, gdzie zabawy było co niemiara. Niektórzy uczniowie mogli popisać się swoimi umiejętnościami akrobatycznymi, oczywiście pod czujnym okiem instruktora i pań. Po godzinie pełnej pląsów i podskoków wróciliśmy do autokaru, a następnie w drogę powrotną do domu. Mikołajki uważamy za bardzo udane.

Wycieczka 1C i 3D

Święta w różnych krajach

W dniach 16 i 17 grudnia uczniowie klasy 3a zaprezentowali swoim rówieśnikom zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w różnych krajach. Zabrali ich w podróż do Włoch, Polski, Szwecji, Grecji i na Ukrainę. Zwiedzający mieli okazję poznać kolędy , obrzędy oraz potrawy związane z wieczerzą wigilijną. Wspólny śpiew polskiej kolędy przypomniał, że przyjście narodzonego Jezusa jest bliskie.

Uczniowie pracowali metodą projektu przez miesiąc .Sami podzielili się na grupy 3 i 4 osobowe, losowali państwa i przystąpili do planowania prezentacji. Wykazali się dużą odpowiedzialnością, umiejętnościami organizacyjnymi, doskonalili współpracę w grupie. Przez cały czas przygotowań powstawały świetne pomysły i propozycje, które konsultowane były z wychowawcą na spotkaniach poza godzinami lekcyjnymi. Rodzice również byli wsparciem dla swoich dzieci. W domowych zaciszach dzieci spotykały się i dopracowywały szczegóły i pomysły oraz tworzyły elementy dekoracyjne. W ostatnim dniu prezentacji zaprosiliśmy rodziców na uroczysty pokaz połączony z dzieleniem się opłatkiem, składaniem sobie życzeń oraz wspólnym biesiadowaniem przy świątecznym stole. Bardzo cieszy wzajemne szczęście, duma i wzruszenie z umiejętności jakimi wykazały się dzieci.

święta w różnych krajach

Jestem Ślimaczkiem

Pani Dagmara Ceroń wraz ze swoimi uczniami wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jestem Ślimaczkiem”. Akcja miała na celu zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem i znaczeniem zmysłu słuchu, uwrażliwienie dzieci na problemy, jakich doświadczają w codziennym życiu dzieci z wadą słuchu. Uczniowie zostali również zapoznani z protezami słuchowymi: aparatem i implantem ślimakowym.  Zadanie uczniów klasy III a polegało na zaprojektowaniu  kolorowych wzorów na protezach słuchowych przeznaczonych dla chłopców i dziewczynek.

Jestem ślimaczkiem