Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

NARODOWE CZYTANIE

W sobotę, 9 września, w Klubie 8 Flotylli Obrony Wybrzeża odbyła się kolejna, już dwunasta, edycja Narodowego Czytania. 
 
W tym roku wspólnie czytaną lekturą jest "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. W przedsięwzięciu udział wzięli przedstawiciele jednostek wojskowych, nadleśnictwa a także mieszkańcy Świnoujścia, wśród których nie mogło zabraknąć młodzieży.
Naszą szkolną brać uczniowską reprezentowali uczniowie z klasy VII B, którzy przeczytali fragmenty dotyczące motywów muzyki, dawnej przyjaźni między rodami Korczyńskich i Bohatyrowiczów oraz postrzegania świata przez Benedykta. Po przeczytaniu fragmentów powieści czytelnicy podczas wspólnej dyskusji zauważyli, że kobiety miały zupełnie inną niż dziś pozycję w społeczeństwie. Dla bohaterów dużą wartość stanowiła praca i przywiązanie do tradycji i historii, których niemym świadkiem była tytułowa bohaterka- rzeka Niemen.  
 
Serdecznie dziękujemy Paniom z Biblioteki Klubu oraz Kierownikowi Klubu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu za możliwość wzięcia udziału we wspólnym czytaniu.