Polsko-czeska wymiana uczniów

W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie mieli wyjątkową okazję gościć w swoich domach rówieśników ze szkoły w miejscowości Jablonné v Podještědí w Czechach. Przez prawie tydzień wspólnie spędzali czas, nawiązując nowe kontakty i przyjaźnie.

Uczniowie z Polski i Czech spędzili razem wiele miłych chwil. Wspólnie płynęli statkiem m/s Chateaubriand, podziwiając piękno okolic. Spacerowali brzegiem morza, robiąc zdjęcia przy Stawie Młyny oraz zwiedzili Muzeum Rybołówstwa. W Forcie Anioła poszukiwali bursztynów, poznając historię i kulturę regionu. Jedno przedpołudnie poświęcili na przygotowanie zdrowego śniadania w szkole, co było doskonałą nauką przez zabawę. W Międzyzdrojach odwiedzili Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego i z zaciekawieniem obserwowali żubry w ich naturalnym środowisku.

Dzięki tej wymianie nasi uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe, szczególnie angielski oraz zacieśnić więzi z nowymi przyjaciółmi z Czech. Już we wrześniu odwiedzą Jablonné, aby odkrywać nowe miejsca oraz kulturę naszych południowych sąsiadów.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę. Ta wymiana to dowód na to, jak ważna jest współpraca i otwartość na inne kultury!

Wymiana młodzieży została sfinansowana przez #GrantWyszehradzki