REWIZYTA NASZYCH UCZNIÓW W JABLONNE W CZECHACH

W ostatnim tygodniu września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w polsko- czeskiej wymianie młodzieży z zaprzyjaźnioną Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí. Wspólnie spędzali czas i zacieśniali przyjaźnie nawiązane podczas czerwcowej wizyty gości z Czech w Świnoujściu.

Młodzież miała okazję zobaczyć szkołę, która bardzo im się spodobała. Wraz z czeskimi rówieśnikami uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez panią psycholog na temat higieny zdrowia psychicznego, poznając przy tym metody i ćwiczenia na wyciszenie umysłu. Wyjazd umożliwił młodzieży poszerzanie swoich kompetencji z języka angielskiego a także dał możliwość poznania kuchni, tradycji i pięknych rejonów naszych sąsiadów. Mimo nie zawsze sprzyjającej pogody uczestnicy wymiany chętnie zwiedzili zamek Lemberk, miasto Liberec a także wspinali się na okoliczne górskie szczyty, bawili podczas zajęć sportowych i piekli kiełbaski.

Serdecznie dziękujemy naszym czeskim opiekunkom, towarzyszącym nam podczas naszej wyprawy: p. Lenka Pešková,  Šárka Kultová i Katarína Scheerová-Hůzlová.

Wymiana młodzieży została sfinansowana przez #GrantWyszehradzki