Drużynowe Zawody Pływackie

W dniu 22 lutego 2019 r. na Pływalni Miejskiej w Świnoujściu przy ulicy Żeromskiego 62 odbyły się międzyszkolne zawody w drużynowym pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, będące eliminacjami do Mistrzostw Województwa.

  Podczas zawodów zmagali się ze sobą uczniowie z czterech świnoujskich szkół: SP 1, SP 4, SP 6, Logos. Zawodnicy pokonywali własne słabości, poprawiali czasy i wypływali swoje życiówki.  Najmłodsi rocznik 2006 i młodsi rywalizowali na dystansie 50 m stylem klasyczny, stylem grzbietowym, stylem motylkowym, stylem dowolnym oraz w sztafecie 6 x 25m stylem dowolnym, zaś rocznik 2005-2003 na dystansach 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym, oraz w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym.

   Zawodnicy pływali seriami na czas, ich wyniki przeliczane były na punkty, których suma określała miejsce szkoły.

   Najlepsze wyniki Igrzysk Dzieci:

 

Read more: Drużynowe Zawody Pływackie

Zwycięstwo siatkarek

We wtorek, 08 stycznia 2019 r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” przy ulicy Piłsudskiego 9 odbyły się Mistrzostwa Świnoujścia w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci, rocznik 2006 i młodsi.

W zawodach wzięły udział trzy świnoujskie szkoły podstawowe.

Dziewczęta z Naszej szkoły, po zaciętej rywalizacji, zajęły I miejsce i otrzymały Puchar ufundowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”, a także uzyskały awans do udziału w rozgrywkach Regionu B województwa zachodniopomorskiego.

Drużyna w składzie:

Zuzanna Ziomko, Wiktoria Domagańśka, Oliwia Sokołoska, Jagoda Nowicka, Emila Grygowska, Julia Węgrzycka, Oliwia Wajs, Wiktoria Jankowska, Amelia Byś, Tacjana Lizik

Uczestnikom gratulujemy wyników oraz życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek.

Pierwsze jesienne zawody I Świnoujskiej Ligi Biegowej z „Wyspiarzem” z udziałem uczniów SP6

W niedzielne przedpołudnie, dnia 18 listopada 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym w Świnoujściu odbyły się pierwsze zawody I edycji Świnoujska Liga Biegowa z „ Wyspiarzem” pod nazwą „Szukamy Talentów”.

Świnoujska Liga Biegowa z „Wyspiarzem”, to cykl 5 imprez biegowych, rozgrywanych na terenie  Świnoujścia, która objęta jest patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście.Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” chcąc zachęcić do rywalizacji sportowej dzieci i młodzież zdecydował się wesprzeć najlepszy w Polsce projekt biegowy przeznaczony dla najmłodszych. Już podczas pierwszych zawodów, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, mieliśmy okazję zobaczyć 114 młodych biegaczy dopingowanych przez rodziców. Naszą szkołę reprezentowało aż 71 uczniów, którzy rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w 10 kategoriach wiekowych na dystansach od 250 m – 900 m. Po raz kolejny nasi wychowankowie wybrali aktywną formę spędzania czasu wolnego.  W Lidze Biegowej może wziąć udział każdy – niezależnie od wieku, prezentowanego poziomu. To dodatkowy element rywalizacji i sposób na sprawdzenie własnych postępów sportowych.  Czy ktoś dostanie na koniec nagrodę, czy nie, to i tak wygrywa, bo… regularnie biega, a być może również motywuje innych do aktywności.  W ramach Świnoujskiej Ligi Biegowej prowadzona jest klasyfikacja indywidualna oraz placówek oświatowych

Najlepsze wyniki naszych uczniów: 

Przedszkole:

Maja Moskwa – II miejsce – OP/SP6

 

Klasa I-II

Olimpia Romanowska – II miejsce – SP 6

Karolina Kuckiewicz – III miejsce – SP 6

Tymon Zapędowski – II miejsce – SP6

Bartosz Stawoś – III miejsce – SP 6

 

Klasa III – IV

Maria Wrębiakowska – I miejsce – SP 6

Joanna Włodarczak – II miejsce – SP 6

Alicja Nürnberg – III miejsce – SP 6

Szymon Pacholik – II miejsce – SP 6

Dawid Michałowski – III miejsce – SP

 

Klasa V-VI

Hania Owczaruk – I miejsce – SP 6

Katarzyna Dobek – II miejsce – SP 6

Magda Karpińska – III miejsce – SP 6

Oliwier Mrowca – II miejsce – SP 6

Aleks Winger – III miejsce – SP 6

 

Klasa VII – VIII

Amelia Arczewska – I miejsce – SP 6

Weronika Szulińska – II miejsce – SP 6

Izabela Bedzyk – III miejsce – SP 6

Błażej Grygiel – I miejsce – SP 6

Czwartki LA

Czwartki Lekkoatletyczne, to organizowana cyklicznie impreza skierowana do dzieci ze szkół podstawowych (w wieku 12,11,10 lat i młodsi). Uczestnicy startują w zawodach organizowanych w ramach sesji jesiennej i wiosennej oraz w finale miejskim.

                Pomysłodawcą „ Czwartków Lekkoatletycznych „ jest Marian Woronin, swego czasu najszybszy sprinter Europy, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem„ Sport Dzieci i Młodzieży” oraz Fundacją Polskiej Lekkiej Atletyki koordynuje ich przebieg w całej Polsce. Każdego roku honorowy patronat obejmuje Prezydent RP.

Dnia 19 września 2018 r. na Stadionie Miejskim w Świnoujściu odbyły się pierwsze zawody II edycji „ Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych”.

 wyspiarz_138 

 

Read more: Czwartki LA

Goleniowska Mila Niepodległości

           Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie naszej szkoły w dniu 11 listopada 2018 r. wzięli udział w biegu ulicznym – Goleniowska Mila Niepodległości.  
           12 osobowa ekipa młodych lekkoatletów reprezentujących naszą szkołę, sportowym wysiłkiem oddała cześć ludziom, którzy poświęcili życie, abyśmy współcześnie cieszyli się wolnością.W biegu jubileuszowym - XXX edycji goleniowskiego biegu ulicznego – Goleniowska Mila Niepodległości wzięło udział 2500 dzieci. Najmłodsi miłośnicy tego rodzaju aktywności rywalizowali w biegu na dystansie 600m ( klasa I-VI), natomiast młodzież na dystansie mili (1.609m). Bieg ten był biegiem integrującym sportowców propagujących zdrowy tryb życia, a także sposobem na uczczenie Święta Niepodległości. Po dotarciu do mety wszyscy uczestnicy otrzymali jubileuszowe medale oraz gadżety, a najlepsi puchary.
           Naszą szkołę reprezentowali: Pola Miszel, Martyna Tałanda, Natalia Nieckarz, Nikola Sawicka, Marcel Trydeński Aleks Winger, Oliwier Mrowca, Szymon Pacholik, Marcel Graf, Rafał Kowalczyk, Kacper Romejko, Dawid Michałowski.

Gratulacje.

IMG_0723