Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach.

W dniach 28-29 listopada na terenie Szkoły Podstawowej nr 6, w budynku B (ul. Kościuszki 11), w godzinach 10:00 – 17:00, odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Pomagamy Panu Robertowi Pałubickiemu, który jest mieszkańcem  Świnoujścia i tatą naszego ucznia. Osoby chętne do zarejestrowania się w bazie DKMS zapraszamy do SP6 Budynek B, sala nr 1, w godzinach 10:00- 17:00, w dniach 28-29 listopada 2018 roku. Na miejscu wolontariusze Fundacji DKMS wyjaśnią procedurę rejestracji, pomogą wypełnić formularz zgłoszenia i pobrać wymaz  z wewnętrznej strony błony śluzowej policzka.

Zapraszamy wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat. Rejestrująca się osoba odpowiada na kilka prostych pytań, wypełnia formularz zgłoszenia i pobierany jest od niej wymaz z wewnętrznej strony policzka.

Dokumentacja i pobrana próbka odesłana zostaje do Fundacji DKMS, gdzie poddana zostaje badaniu w laboratorium. W przypadku znalezienia tzw. „ genetycznego bliźniaka” możemy uratować komuś życie . Serdecznie zapraszamy do rejestracji.